Kategorie
news

IV edycja 29.09.2024

W tym roku bieg odbędzie się w ostatnią niedzielę tj. 29 września 2024r. dlatego szlifujcie formę i poczekajcie na oficjalne zapisy. My ze swojej strony musimy chwilę poczekać, zwłaszcza na kwestie finansowe, ale też związane z niezbędnymi pozwoleniami itp. żeby podać wam już kompletne informacje. Niebawem więcej informacji a póki co życzymy wszystkim cudownym biegaczkom Wszystkiego NAJLEPSZEGO z okazji Dnia Kobiet 🙂

Kategorie
news

WYNIKI – bieg 2023

Kategorie
news

Konkurs – na najlepsze przebranie

Jak co roku ogłaszamy konkurs na najciekawsze przebranie związane z tematyką biegu tj. serce, medycyna itp. Najlepsze przebranie u zawodnika nagrodzimy.

Kategorie
news

Edycja 2023 – ruszamy!

W końcu po wielu pismach i telefonach udało się uzyskać niezbędne zgody i możemy oficjalnie ruszyć z imprezą. Jeszcze dopieszczamy wszystko, żeby atmosfera była podobno, jak w ubiegłym roku.

Tegoroczna impreza odbędzie się 24 września 2023 w tym samym miejscu (Szkoła Podstawowa nr 30 – Zabrze Helenka) i na tej samej trasie, co w roku poprzednim.

Będą dokładnie te same wymagania i postaramy się żeby nie zabrakło atrakcji.

Zgłoszenia w tym roku są elektroniczne poprzez FORMULARZ online i zapisy w Biurze Zawodów w dniu imprezy.

Do dyspozycji dzieci cały teren sportowy za szkołą tj. Orlik, boiska, place zabaw itp.

ZAPRASZAMY całe rodziny. Spędźcie ten czas z nami, bo warto!

Kategorie
news

Czas wspomnień

Za nami II edycja Zabrzańskiego Biegu Dla Serca a jak było można zobaczyć na naszym profilu facebook’owym https://www.facebook.com/ZabrzanskiBiegDlaSerca/. W sumie odwiedziło nas sporo osób, samych zawodników było 200. Jak na powrót po latach to dobry wynik. Postawiliśmy na to, żeby każdy się u nas dobrze czuł i mógł wynieść wspaniałe wrażenia i chyba tak było sądząc po waszych komentarzach. A pracowało na to sporo osób, bo z jednej strony radni z Rady Dzielnicy Helenka, pracownicy Szkoły Podstawowej nr 30, rodzice i młodzież z ww. szkoły oraz inni wolontariusze a także strażacy z OSP Mikulczyce i policjanci z komendy w Zabrzu. Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie, także naszym partnerom, bo każdy z nich dodał coś cennego do tej imprezy. Do zobaczenia za rok a w międzyczasie śledźcie strony Rady Dzielnicy Helenka m.in. https://www.facebook.com/Rada.Dzielnicy.Helenka.ZABRZE/ , bo będą inne wydarzenia w ciągu roku.

Kategorie
news

Oznakowanie trasy

2023r

Trasa będzie tak samo oznaczona jak w roku poprzednim. Jedyna różnica to kolor taśm, bo będą żółto-czarne.

2022r.

Trasa jest oznaczona. Szukajcie biało-czerwonych taśm i pomarańczowych strzałek na ziemi. W razie czego na problemowych miejscach, zwłaszcza na dystansie 13km będą stali wolontariusze. Po drodze 13km będą dwa punkty kontrolne i punkt nawadniania. Bieg na 5km i Nordic Walking będzie miał jeden punkt kontrolny. Generalnie biegniemy głównymi szlakami, może się zdarzyć przewężenie, ale tylko jako konsekwencja przejścia z głównej trasy. Nie ma żadnych skrócików itp. w bok lasu. Jedyny ostry skręt w lewo (bieg 13km) jest za Leśniczówką.

Kategorie
news

Medale i Upominki

III edycja biegu – 2023r. w przygotowaniu …

W tym roku idziemy w eko, póki co możemy pokazać statuetki, bo medale się produkują, na miejscu w dzielnicy, tak żeby było ekologicznie.

W tym roku statuetki i nagrody będą dla wszystkich kategorii tj. Kobiety, Mężczyźni i Dzieci (Bieg 13km, Bieg 5km, Nordic Walking 5km).

II edycja biegu – 25.09.2022r.

UWAGA! W związku z dużym zainteresowaniem imprezą, brakiem opłat i zapisów ORGANIZATORZY zapewnią puchary, medale i inne podarunki związane z biegiem, ale w przypadku pucharów dla pierwszych 3 osób z każdej kategorii.

W przypadku pozostałych zawodników medale są jedynie dla pierwszych 200 pierwszych osób na mecie z podziałem na kategorie tj. Beg 13km, Bieg 5km i Nordic Walking 5km. Pozostałe osoby będą mogły wydrukować samodzielnie okolicznościowy certyfikat dostępny na naszym WWW.

W przypadku losowania upominków dotyczy to wszystkich osób, które ukończyły bieg, na który się zapisały. Przykładowe upominki [GALERIA].

Konkurs na najlepsze przebranie związane z tematyką biegu będzie dotyczył wszystkich, także widzów. Bardzo prosimy o wyrozumiałość, uczymy się 🙂

Kategorie
news

Dodatkowe atrakcje podczas imprezy

Zabrzański Bieg dla Serca – już w niedzielę 24.09.2023 r.

Trzy kategorie: bieg 5 i 13 km lub Nordic Walking 5km

➡️ Bezpłatny udział

➡️ Statuetki za miejsca na podium

➡️ Medale i udział w losowaniu cennych nagród – za samo ukończenie biegu.

Jeśli nie mogą Państwo uczestniczyć w biegu to zapraszamy do wspólnego kibicowania uczestnikom, a przy okazji do skorzystania z przygotowanych – wspólnie z naszymi Partnerami – w tym dniu atrakcji:

➡️ Zdrowe przekąski

➡️ Pomiary składu ciała wykonywane przez Oriflame

➡️ Kosmetyki Avon – serie naturalne

➡️ Liczne zabawy dla dzieci na terenie Orlika SP30

Za nawodnienie uczestników biegu zadba Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Wodociągi Zabrze

Dodatkowo niespodzianki od:

🔹️Planet Cinema Planet Cinema Zabrze

🔹️ReShape ReShape Fitness

🔹️Fruit- Expert

ZAPRASZAMY

🗺 Gdzie:

Szkoła Podstawowa Nr 30 w Zabrzu

🕒 Kiedy:

Niedziela 24.09.2023 / godzina od 10.00 do 13.00

Biuro zawodów: Zapisy (w miarę wolnych miejsc) i odbiór numerów startowych od 7.30 do 9.30 w dniu imprezy.

Kategorie
news

Konkurs na przebranie

UWAGA! Zachęcamy osoby biegnące/idące z kijami do użycia jakiś elementów nawiązujących do idei biegu, jego nazwy itp. bo nagrodzimy upominkami najlepsze przebranie.

Kategorie
news

Dodatkowe atrakcje

W czasie odbywającego się Zabrzańskiego Biegu Dla Serca odbędą się dodatkowe wydarzenia m.in. będzie:

  • prezentacja i porady z Oriflame, pomiary składu ciała,
  • Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu zrobi pomiar cholesterolu, cukru we krwi, spirometrię i pomiary ciśnienia
  • w biegu wystartują też w sposób symboliczny (100 i 200m) osoby po przeszczepie serca i płuc, żeby pokazać, że da się wrócić do zdrowia
  • dietetyk zdradzi jak jeść dobrze i zdrowo